הייתי מעורב בתאונת דרכים, מה עושים עכשיו?

1. תיעוד:

חשוב מאוד לתעד (ואף לצלם בטלפון הנייד) את כל הפרטים הרלוונטיים של כלל המעורבים בתאונה:

מספר הרישוי של הרכב וסוגו, שם חברת הביטוח ומספר הפוליסה, רישיון הנהיגה ופרטי הנהג הפוגע/מעורב.
(במידה ונפגעת כהולך רגל חשוב לנסות ולאסוף פרטים ממי שהיו עדים לתאונה).
(במידה והנהג אינו הבעלים של הרכב, יש לבקש בנוסף את פרטי הבעלים).
בסמוך לתאונה מומלץ מאוד לצלם את הנזקים שנגרמו לרכב (לפעמים הרכב נגרר ממקום התאונה נוצר קושי בהשגת הצילום והוכחת הראיות).

במידה וניתן אז מומלץ לצלם גם את סימני החבלות שנוצרו על הגוף בעכבות התאונה.

2. פניה לקבלת טיפול רפואי:

לאחר תאונת דרכים חובה לפנות למוסד רפואי ולדאוג לקבלת טיפול מיידי בנזקים הגופניים ובדיקות מקיפות, ולו רק לשם התיעוד. חשוב לציין כי במקרים רבים נפגעים חשים בטוב לאחר התאונה ואף חשים כי אין צורך בקבלת טיפול רפואי, עדיין הכרחי וחשוב לפנות לרופא משפחה ולתעד את האירוע ואף לשלול נזק רפואי. ישנם מקרים רבים בהם נתקלתי, אשר הכאבים והסימנים לנזק גופני מתחילים להופיע שעות רבות לאחר התאונה  ולעיתים אף ימים ספורים לאחר מכן, מכאן עולה החשיבות לפנות לרופא/ מיון ולקבל אישור רפואי בגין התאונה, שכן אין דרך לצפות כיצד יוחמר מצבכם הרפואי בשלב מאוחר יותר (אציין כי בנזקי גוף התגבשות הנזק והנכות אורכים כשנה).

על כל מקרה שלא יהיה, פנו לרופא ודעו מראש כי חברת הביטוח תישא בכל העלויות ולכן אין כל סיבה שלא לעבור בדיקה רפואית מקיפה ראוי.

המשך קבלת טיפול רפואי, בימים ובחודשים שלאחר התאונה, מומלץ כי תפעלו בהתאם להוראות הרופאים המטפלים, בצעו את כל הבדיקות, הצילומים והטיפולים השונים שידרשו מכם, זכרו- הרופאים דואגים לבריאותכם! בסוף כל טיפול, ביקורת או בדיקה יש לשמור  את כל המסמכים הרפואיים והקבלות.

טיפ חשוב: החזר הוצאות כספיות:

יש לשמור קבלות ותיעוד בעבור כל הוצאה כספית עקב התאונה לשם החזר ההוצאות מחברת הביטוח, לדוגמא: קניית תרופות ואביזרי עזר רפואיים שנדרשתם לקנות, נסיעות באוטובוסים או מוניות לטיפולים וביקורות רפואיות, תשלום לעזרה מצד ג' (משק בית,סיעוד וכו) וכן, כל תיעוד להוצאה אחרת שנגרמה במישרין/ עקיפין בעקבות התאונה.

3. אישור משטרה:

אין צורך לרוץ למשטרה מיד אחרי התאונה, כאמור, קודם כל עליכם לדאוג לבריאותכם הגופנית. רק לאחר התייצבות בריאותכם (על סמך הוראות הרופא) דאגו לגשת אל המשטרה כאשר אתם מצוידים ברישיון נהיגה, רישיון הרכב,פוליסת ביטוח הרכב ופרטים מלאים של כלל המעורבים בתאונה.

במידה ופניתם לקבלת טיפול רפואי לאחר התאונה יש לצרף את כלל המסמכים הרפואיים המצויים בידכם .

4. ייעוץ והכוונה:

בשלב זה מומלץ לפנות לעורך דין מיומן העוסק בתחום הנזיקין, הביאו עמכם את כל המסמכים  והתיעוד הרלוונטיים שאספתם עד כה ודאגו לקבל מעורך הדין הנחיות לגבי המשך הפעולות שעליכם לנקוט עד לקבלת הפיצוי המקסימאלי מחברת הביטוח.

משרד עורך דין פלדמן מייצג לקוחות רבים מול הגופים השונים (חברות ביטוח, ביטוח לאומי, רשויות וכו') במיומנות, אמינות ומקצועיות רבה תוך הכרה לעומק של הפרוצדורות בהגשת התביעות וכן הידע הוא כח לקבלת פיצוי גבוה יותר ומימוש מכסימאלי של זכויות הנפגע.

טיפ נוסף, חשוב לזכור שלא לחתום בטרם עת על שום מסמך ללא התייעצות עם גורם מקצועי ולא להיענות להצעות חברות הביטוח שכן מטרתן העיקרית בפנייתם אליכם הינה ל"מחוק" כמה שיותר מהר תביעות, כאשר בפיהם הצעות מפתות לכאורה אך למעשה הן נמוכות משמעותית ביחס לסכומי הפיצוי המקובלים.

זכרו – אל תתפתו לקבל את ההצעה, היא לעולם אינה מגלמת את גובהה הנזק האמיתי.

צור עימי קשר

    שם מלא

    טלפון

    דוא”ל

    נושא